Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka fotek z wizyty w salonie piękności

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kilka fotek z wizyty w salonie piękności

    anomal, Do tej pory montowalo sie zamiast seryjnego IC ten z S3, ktory byl grubszy. Nie wiem, jak teraz jest z dostepnoscia grubszego seryjnego IC. Custom to zawsze mniejsza lub wieksza rzezba, a nie kazdy chce czegos takiego w aucie na gwarancji, lub w aucie ktore potem chce sprzedac w miare normalnie.

    Wagner ma wymiary: (640mm x 410mm x 65mm) - kosztuje nie malo bo ~3800zl, w zestawie sa jeszcze silikonowe kolana.

    Seryjny z O3 ma wymiary wg. katalogów: 620 x 415 x 30 mm

    Nowy do S3 5Q0145803P - 1467zl
    Nowy do O3 RS 5Q0145803N lub 5Q0145803K - 962zl-1012zl
    Tak wiec moze jest jakas roznica w wymiarach


    W koncu tuning to nic taniego 8)

  • #2
    Kilka fotek z wizyty w salonie piękności

    Po roku czerpania przyjemności z jazdy moją czarnulą, podjąłem decyzję o zasponsorowaniu jej wizyty w salonie piękności. Złożyło się na to kilka sytuacji ale nie będę was tym zanudzał. Skodzinkę nabyłem od zaprzyjaźnionej firmy. Jak na samochód firmowy przystało, regularnie była myta na tradycyjnych myjniach szczotkowych. Po czterech latach z czarnej perły zrobił się piękny czarny mat.
    Zupełnie przez przypadek trafiłem na firmę w Mikołowie - blisko mojego miejsca zamieszkania. Nie spodziewałem się cudów... a jednak. Kiedy po trzech dniach odbierałem samochodzik padłem prawie na kolana. Chłopaki z Car Essence odpier.....li kawał dobrej roboty.

    Pacjent: skoda octavia II FL
    rocznik: 2009
    przebieg: 280.000km
    lakier: czarna perła

    Link do kilku fotek

    Co było zrobione (przepraszam jeśli w opisie pojawią się jakieś błędy)
    Oczywiście mycie, glinkowanie i pełna korekta lakieru, nałożenie zaprawek na zarysowania, zadrapania i przytarcia. Maska wymagała gruntownego zmatowania - rysy były zbyt głębokie, heh było wyraźnie widać miejsce w których wcześniejszy właściciel próbował doczyścić zapewne zaschnięte ptasie kupki :P na wypieszczony lakier została nałożona powłoka ceramiczna Snow Xtreme (zobaczymy ile wytrzyma) szyby otrzymały nano powłokę a'la niewidzialna wycieraczka. Skuteczność sprawdziłem dzisiaj na A4 w trakcie oberwania chmury - przy 130km/h ani razu nie użyłem wycieraczki, coś niesamowitego.
    Kolejna rzecz to felgi - odkupiłem miesiąc temu po okazyjnej cenie felgi spectrum 16" z superba II. Były właściciel sprzedawał po kosztach ponieważ były trochę zaciaprane asfaltem. Felgi zostały oczyszczone i zakonserwowane jakimś preparatem - nie pamiętam nazwy.
    Do pełnego efektu full czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki i podsufitki, którą sam uświniłem tydzień temu zakładając rekina :roll:

    No dobra - nachwaliłem się, głosy krytyczne mile widziane 8)
    Na razie cieszę się jak dziecko, w końcu nie muszę się wstydzić wylatując na miasto :P Teraz tylko muszę trochę postudiować ten dział na temat mycia samochodu. Trzeba zmienić pewne przyzwyczajenia :wink:

    Komentarz


    • #3
      a czemu zabezpieczony lakier został powłoką zimową ? skoro jeszcze lato :x sama powłoka utrzymuje się około 6-7 miesięcy ale zależy ile jeździsz, jak myjesz, gdzie parkujesz itd. Producent mówi nawet do 9 miesięcy ale użytkowanie auta ma duży wpływ na to.
      Mastershine - Auto Detailing Studio

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez diablo228
        a czemu zabezpieczony lakier został powłoką zimową ? skoro jeszcze lato :x sama powłoka utrzymuje się około 6-7 miesięcy ale zależy ile jeździsz, jak myjesz, gdzie parkujesz itd. Producent mówi nawet do 9 miesięcy ale użytkowanie auta ma duży wpływ na to.
        Miałem tą samą powłokę położoną w ramach testów bo w garażu stało kilka innych . auto ani razu nie widziało bez dotyku, automatu etc.... zima była łagodna myłem na podwórku wg. zasad.. no i powłoka wytrzymała około pół roku mniemam może 7m-c ale nie więcej.... noo coż jaka cena taka powłoka....

        wracając do tematu generalnie fajna robota troche mało fotek bo przy takim ''szczurze'' jest co fotografować ale jest OK, 5- za foty
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • #5
          Ile taki zabieg $$$ kosztował ?
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez diablo228
            a czemu zabezpieczony lakier został powłoką zimową ? skoro jeszcze lato
            Następną opcją była powłoka na 5lat no ale cena wtedy była już zaporowa. Stwierdziłem, że jeśli efekt rzeczywiście będzie odpowiedni i ta tańsza powłoka się sprawdzi to może potem zdecyduję się na jakąś lepszą powłokę. Może pokuszę się wtedy sam o nałożenie jakiejś lepszej ceramiki.

            Zamieszczone przez oolsztyniak
            Ile taki zabieg $$$ kosztował ?
            zapłaciłem 1,5kzł ale w cenie miałem też wyprowadzenie paskudnego parkingowego otarcia na przednim zderzaku.

            Komentarz


            • #7
              bo oni tam tylko kłada powłoki 4nano, mogłeś brać 3D Lack Protect powłoka dłużej siedzi na aucie do około 2lat, ta droższa to już tylko dostępna w studiach detailingowych o której mówisz że cena była zaporowa.
              Ważne że jesteś zadowolony a auto cieszy nie tylko twoje oko na drodze
              Mastershine - Auto Detailing Studio

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez diablo228
                bo oni tam tylko kłada powłoki 4nano, mogłeś brać 3D Lack Protect powłoka dłużej siedzi na aucie do około 2lat
                Niestety w teorii - sprawdzone na kilku autach. Z firmy 4Nano zdecydowanie bardziej polecam aplikację powłoki Sapphire.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez diablo228
                  bo oni tam tylko kłada powłoki 4nano, mogłeś brać 3D Lack Protect powłoka dłużej siedzi na aucie do około 2lat
                  Jak na razie jestem na etapie totalnego laika, który nie rozróżnia ceramiki od kwarcu. Jakoś tak wyszło, że rozmowa potoczyła się w kierunku ceramiki a 3D Lack Protect to powłoka kwarcowa i została przemilczana.


                  Zamieszczone przez soll_
                  Niestety w teorii - sprawdzone na kilku autach. Z firmy 4Nano zdecydowanie bardziej polecam aplikację powłoki Sapphire.
                  No właśnie, Sapphire to musiałbym jakieś 1000zł dołożyć do rachunku :shock:
                  no ale jak widziałem filmiki na necie to Sapphire rzeczywiście wymiata.

                  No ale z innej beczki - czy po zimie jestem w stanie coś dobrego sam nałożyć na lakier? Jak czytam opis technologii nakładania przykładowo 3D Lack Protect czy Sapphire to odnoszę wrażenie, że jako zwykły śmiertelnik dysponujący zwykłym garażem to raczej średnio to widzę.

                  Komentarz


                  • #10
                    kadmar po zimie to możesz samemu sobie fajny wosk nałożyć na lakier, do powłoki to juz niestety trochę wiedzy potrzeba, a zapewnie i lakier będzie potrzebował odświeżenia maszyną itd.
                    Teraz to powinieneś zaopatrzyć się w 2 wiaderka, rękawice dobry szampon itd. i pielęgnować ten lakier
                    Mastershine - Auto Detailing Studio

                    Komentarz


                    • #11
                      Widzialem na zywo akurat jak odbieralem powloke z Car Essence - nawet wyslalem pozdrowienia w odpowiednim temacie :P. Ladny efekt

                      Jak chcesz pomoc z powlokami to mozesz wbic do mnie, daleko nie masz :P

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Mickul
                        Widzialem na zywo akurat jak odbieralem powloke z Car Essence - nawet wyslalem pozdrowienia w odpowiednim temacie :P. Ladny efekt
                        dzięki z pozdrowienia, dopiero teraz zauważyłem. Przez weselicho ostatnio zaniedbałem forum :roll:

                        Komentarz


                        • #13
                          Te zdjęcia to przed czy po? Bo szczerze mówiąc jeśli po... to wywaliłeś 1500 na marne.

                          Komentarz


                          • #14
                            dudek_t, przecież widać że zdjęcia są przed i po

                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                            Fotki
                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                            Fotki

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X